منبع : دهکده جهانی دانلود  |   Bia2oms.mihanblog.com

 

تمامیه رایانه هایی که دیدیم و روزانه باهاشون کار میکنیم از اجزای سخت افزاری زیادی تشکیل شدند یکی از مهمترینشون هارد دیسک هستش که به ذخیره اطلاعات ما میپردازه.
هر بار که ما اطلاعات جدیدی وارد سیستم میکنیم و یا در پارتیشن ها و پوشه های مختلف اونها رو جابجا میکنیم و یا اینکه فایلهایی رو حذف میکنیم اختلالاتی در هارد دیسک ما ایجاد میشه به این صورت که بیتهای خالی موجود در حافظه دچار پراکندگی میشن!
خوب حتما میپرسید این چه مشکلی رو برای ما ایجاد میکنه؟
باید خدمتتون عارض شم که شما برای انتقال یک فایل به هاردتون تنها روی گزینه Past کلیک میکنید اما این همه ی ماجرا نیست وقتی شما فرمان الصاق یک فایل رو به ویندوزتون میدید سیستم کل فضاهای خالی موجود در یک پارتیشن رو مورد بررسی قرار میده و به عبارتی باید همه ی فضای خالی موجود در هارد رو بشناسه
حتما میتونید تصور کنید وقتی شما هزاران بار فایلهایی رو در سیستمتون جابجا میکنید یا حذفشون میکنید و... چه بلایی سره سیستم میاداین کار نهایتا موجب کاهش سیستم بویژه برای نقل و انتقال فایلها و اطلاعات خواهد شد.
برای رفع چنین مشکلی دو تا راه وجود داره اول اینکه هر چند وقت یکبار مثلا هر 2 ماه یکبار سیستمتون رو Defragment کنید
و دوم استفاده از نرم افزار قدرتمند Diskeeper Premier Pro هستش.
هدف ما هم از ارسال این پست آشنا کردن شما با این نرم افزار هست که امیدوارم حتما ازش استفاده کنید چون همه ی سیستمها بهش نیاز دارند چه در محیط کار و چه برای استفاده های شخصی و منزل.

ویژگی و تفاوت عمده این نرم افزار با Defragment که جزء نرم افزارهای جانبی ویندوز محسوب میشه اینه که نرم افزار Disk Defragmenter هارد رو بطور کامل و در زمانهای مشخص توسط کاربر مورد بررسی قرار خواهد داد که مسلما فرآیندی وقت گیر خواهد بود ولی این نرم افزار بطور Real Time به بررسی هارد دیسک سیستم شما میپردازه و هر گونه اختلال و پراکندگی رو که قبلا در موردش توضیح دادیم رو برطرف میکنه بدون اینکه شما حتی متوجه اجرای نرم افزار باشید!
باید به این نکته اشاره کنم که نرم افزار Diskeeper Premier Pro 2007 از سیستمهای 64 بیتی هم پشتیبانی میکنه.
نسخه جدید نرم افزار یعنی Diskeeper Premier Pro 2007 با کارایی گسترده ای طراحی شده و نسبت به نسخه های پیشین به تکامل رسیده همچنین بسیار سریعتر و دقیقتر از گذشته عمل میکنه.
محیط نرم افزار هم بسیار زیباست و همه چیز بسادگی توسط نوار ابزارهای گوناگون در اختیار شما قرار داره.

نرم افزار Diskeeper Premier Pro 2007 رو با حجمی معادل با 15 مگابایت دانلود کنید

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 شهریور 1386    | توسط: امید    | طبقه بندی: ابزار مفید،     |
نظرات()